Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Info utilizare autoturism numere românești pe ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Info utilizare autoturism numere românești pe teritoriul Italiei

Buna ziua, va rog să mă ajutați în urmatoarea situație: sunt rezident in Italia (insa nu lucrez aici, sunt pensionar iar în Romania) am două mașini, una cu targa Italiana si una cu nr românesc. Pot circula cu mașina din Romania în Italia fara a avea probleme, pe motiv că nu mai sunt salariat aici și mă legitimez cu cartea de identitate românească? Mulțumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos! Ne conform regulilor.