Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... angajari in primarii
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

angajari in primarii

se pot face angajari in primarii de comune in anul 2018?
Buna seara,

Se pot face dar dupa anumite criterii.
guvernul doreste sa se incadreze in deficitul bugetar de 03%
Guvernul va îngheța angajările în administrația publică prin introducerea unui principiu nou: la două posturi vacantate, după 1 ianuarie 2018 va fi posibilă ocuparea doar a unui singur post. Cu alte cuvinte, Guvernul urmărește să evite cu orice preț creșterea numărului de salariați din administrația publică în viitor. Motivul: salariile vor crește în 2018 și Guvernul are nevoie să se încadreze în deficitul bugetar maxim de 3%.

Sursa ziarul evz.
Avocat Minoi, utilizator
Din ce se vehiculeaza, pare-se ca nu....., insa trebuie urmarit.....