Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu pentru cresterea copilului in perioada ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu pentru cresterea copilului in perioada 1988-1989

In perioada 1988-1989 am avut concediu pentru cresterea copilului pana la un an.In cartea de munca scrie "incetat angajarea conf.art.129 din Codul Muncii coroborat cu art.9, alin 2 din Legea 1/1970".Acum la scoala mi se spune ca nu am un document care sa dovedeasca acest lucru si ca nu mi se ia in calcul ca vechime la pensie.Ce sa fac?
Dovada vechimii in munca pana la 31.12.2010 se face cu carnetul de munca, potrivit art.279 alin.1 C.mun.
Va multumesc.Anul 1988-1989 cand am avut concediu pentru cresterea copilului se constituie ca vechime la pensie?
In opinia mea, constituie vechime in munca.

www.avocatnet.ro/forum/discu...