Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Onorariu citire dosar
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Onorariu citire dosar

Ce onorariu este pentru citit dosar ?
Manuela Rășină, administrator
Mergeti la o consulatatie in prealabil la un avocat unde veti prezenta situatia dvs. Studiul dosarului presupune incheierea unui contract in prealabil , in baza caruia avocatul poate fi imputernicit sa studieze , sa copieze acel dosar . Veti discuta si onorariul care variaza in functie de speta dvs.
Buna seara ,

Depinde de Avocat.cit percepe pentru fiecare cuvint.

Glumesc.

Va referiti la o consultatie juridica care sa implice studierea actelor si probelor dintr-un dosar . Dupa care sa va indrume cu privire la o posibila rezolvare juridica .

Raspunsul este acelasi depinde de Avocat dar si de complexitatea cuzei.

exista Hotărârea Consiliului UNBR nr. 272 din 26 august 2017 prin care se aprobă „Tabloul onorariilor minimale” prevăzut în Anexă, parte integrantă din Hotărâre.

Le puteti studia sunt publice
Avocat Minoi, utilizator
Multumesc !
Cu drag
Avocat Minoi a scris:

exista Hotărârea Consiliului UNBR nr. 272 din 26 august 2017 prin care se aprobă „Tabloul onorariilor minimale” prevăzut în Anexă, parte integrantă din Hotărâre.

Ați rămas în urmă cu știrile.
UNBR a decis amânarea intrării în vigoare a prevederilor art. 4 – 8 din Hotărârea Consiliului U.N.B.R. nr. 272 din 26.08.2017 privind aprobarea ”Tabloului onorariilor minimale” și ale art. II, art. IV, art. V, din Anexa la aceasta.

[ link extern ]