Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensia anticipata partial
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensia anticipata partial

Cand as putea iesi la pensie anticipata partial si ce penalizare as avea daca sant nascut in 4 iulie 1958 si am cotizat la cas 37 ani si 6 luni si am muncit in gr-2- 18 ani si 10 luni si ia gr-1-1 an si 5 luni va multumesc anticipat
Limita de varsta la 61 ani
Pensie anticipata partiala la 60 de ani cu penalizare de 2,4%