Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registru evidenta fiscala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registru evidenta fiscala

Buna ziua,

Sunt profesie libera, neplatitor de TVA.
Inteleg că ar trebui să arate asa Registrul meu de evidenta fiscala (Contributiile sociale si impozitul nu se trec, iar cheltuielile se trec in functie de natura lor si pe fiecare sursa)

Nr. crt Elemente de calcul pt stabilirea venitului net/pierderii nete anuale Valoare (lei)

1. Incasari 2017 (traduceri- fara sa intru in detalii mai mult) 28.500 lei
2. (Cheltuiala deductibila) Laptop 2299,99 lei
3. (Chelt deductibile) Comisioane bancare (trec doar totalul?) 340,19 lei
4. Total 2017 (Incasari minus chelt deductibile) 25859,82 lei

Deci in declaratia 200 trebuie sa trec virgula si cele 2 zecimale?
george-neagu, moderator