avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registru evidenta fiscala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registru evidenta fiscala

Buna ziua,

Sunt profesie libera, neplatitor de TVA.
Inteleg că ar trebui să arate asa Registrul meu de evidenta fiscala (Contributiile sociale si impozitul nu se trec, iar cheltuielile se trec in functie de natura lor si pe fiecare sursa)

Nr. crt Elemente de calcul pt stabilirea venitului net/pierderii nete anuale Valoare (lei)

1. Incasari 2017 (traduceri- fara sa intru in detalii mai mult) 28.500 lei
2. (Cheltuiala deductibila) Laptop 2299,99 lei
3. (Chelt deductibile) Comisioane bancare (trec doar totalul?) 340,19 lei
4. Total 2017 (Incasari minus chelt deductibile) 25859,82 lei

Deci in declaratia 200 trebuie sa trec virgula si cele 2 zecimale? 
Ultima modificare: Marți, 23 Ianuarie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Pfa sistem real - plata cas si cass se trece in registrul de incasari si plati? DianaGherea DianaGherea Sunt PFA in sistem real. Nu am angajati. Plata CAS SI CASS se trece in registrul de incasari si plati? Plata CAS este cheltuiala deductibila? Dar plata CASS ... (vezi toată discuția)
Deductibilitate tva la ii martie_2014 martie_2014 Buna ziua . Am si eu o nelamurire cu privire la tva-ul virat de o intreprindere individuala in contul bugetul statului. Tva-ul virat este o chelt. ... (vezi toată discuția)
Cateva intrebari contabilitate ll irina_iris_26 irina_iris_26 am ii neplatitor tva sistem real...intrebari: 1-completez registru incasari -plati si la final de an ce fac cu reportul?(il declar in declaratia 200?)si ... (vezi toată discuția)