Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie concediu crestere copil (CCC) - noile ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie concediu crestere copil (CCC) - noile conditii legale

Buna ziua,
As dori sa stiu dupa noile modificari legale daca am dreptul sa primesc indemnizatie de CCC in conditiile in care: am fost in CCC perioada 05.2015-05.2017, m-am intors al locul de munca pentru o luna (06.2017) dupa care am demisionat. Daca al 2lea copil se va naste in luna 12.2018, mai pot sa primesc pentru el indemizatie CCC?
Multumesc
ianuarie 2017 - decembrie 2018 este perioada eligibila pentru CCC

Perioade luate in calcul : ianuarie - iunie 2017 (6 luni). In aceasta situatie, nu puteti beneficia de indemnizatia pentru CCC2.