avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Marijuana
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Marijuana

Ce ar trebui să fac dacă am fost citat la diicot pentru 0,8 grame de marijuana? Ar trebui să îmi iau un avocat?
Ar fi recomandat sa mergeți însoțit de un avocat.
Aveti dreptul sa fiti asistat de avocat. Probabil sunteti citat in calitate de suspect.
O sa vi se aduca la cunostinta acuzatia, drepturile si obligatiile. Veti da si o declaratie in cazul in care intelegeti acest lucru.
Una dintre problemele dvs. va fi aceea că va dori sa afle de unde ati cumparat si e posibil.sa vrea sa cooperati pentru a prinde persoana.
Dacă va prinde ca mințiți nu va fi bine pentru ca nesinceritatea va poate afecta grav situatia juridică.
Mulțumesc pentru sfaturi,dar s.a retras urmărirea penală,am scăpat

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Una dintre problemele dvs. va fi aceea că va dori sa afle de unde ati cumparat si e posibil.sa vrea sa cooperati pentru a prinde persoana.
Dacă va prinde ca mințiți nu va fi bine pentru ca nesinceritatea va poate afecta grav situatia juridică.

Daca s-a dispus renuntarea la up, ordonanta trebuie confirmata de judecator, o sa fiti citat de instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care sunt urmările după ce sunt prins pe stradă cu mai puțin de un gram de marijuana? Andrei97z Andrei97z Am fost prins pe strada cu mai putin de un gram de Marijuana. Am fost dus la sectie , am dat declaratie si as dori sa stiu care sunt urmarile. Mentionez ca nu ... (vezi toată discuția)
Am nevoie de avocat Ionut234 Ionut234 Buna ziua, Numele meu e Ionut, sunt din Sibiu, am 25 de ani, iar vara trecuta am fost prins in Vama Veche fumand marijuana, plus posestie de aprox 0.7 grame. ... (vezi toată discuția)
Prins cu marijuana querry1234 querry1234 Salut. Am fost prins in urma unui control pe strada de catre civili cu o tigara in foita care continea 0.2 grame de marijuana. Am fost cooperativ. Am fost la ... (vezi toată discuția)