avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salarial in 2018
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salarial in 2018

Casier incadrat part time 3 ore/zi a realizat cate 180 ore in plus in lunile octombrie, noiembrie, decembrie 2017. Nu se poat acorda zile libere compensatorii.Este legal sa fie platite ca ore suplimentare in ianuarie 2018 pentru fiecare luna in parte? Cum vor fi calculate si impozitate- raportate la calculul salariilor din 2017 sau se adauga la venitul din 2018 si suporta impozitarea actuala?

Alte discuții în legătură

Nu mi se ia in considerare un contract de munca ....in calculul indemnizației pentu prenatal madalina0106 madalina0106 Buna ziua , am avut 2 contracte de munca cu 8 ore la 2 angajatori diferiți in lunile 10,11,12 anul 2017 după in Ianuarie 2018 am dat concurs și m am angajat ... (vezi toată discuția)
Plata orelor suplimentare in sectorul bugetar animarsrl animarsrl Potrivit art.21 din Legea- cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice, (1) Munca suplimentară prestată peste programul ... (vezi toată discuția)
Bonuri de masa toma_claudia toma_claudia Buna ziua, As dori sa primesc un raspuns de la persoane avizate Eu lucrez la o firma care acorda bonuri de masa, pentru zilele efectiv lucrate (aproximativ ... (vezi toată discuția)