Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cod verificare carte funciara
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cod verificare carte funciara

Am obtinut un extras de carte funciara pentru informare insa dorind sa verific autencititatea continutului pe pagina ANCPI de verificare am constatat ca in urma introducerii codului de verificare ( sub codul de bare) mi se returneaza raspunsul "document inexistent". As dori sa stiu care este cauza deoarece ANCPI nu a fost in masura sa raspunda iar situatia s-a repetat de doua ori cu doua extrase la aceeasi carte funciara !!
ati obtinut extresele CF online?
doar cele online au cod de verificare! insa toate extrasele CF au cod de bare si un numar sub codul de bare. daca e un extrasdescarcat din etera in urma uneo lucrari nu primeste raspuns in pagina de verificare (se presupune ca l-ati primit si pe hartie impreuna cu incheierea CF)
daca nu primiti raspuns inseamna ca nu e un extras online(pe stil nou) si trebuie sa fie semnat si stampilat(pe stil vechi), chiar daca aparent au aceasi forma
Cristian Fara, Expert cadastru autorizat ANCPI / OCPI