Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit impozit profit/forfetar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

impozit profit/forfetar

daca firma are profit pe anul 2008 si pierdere pe anul 2009 pe fiecare luna din an,cat plateste impozit forfetar pe trim.2 si 3?
In functie de veniturile totale realizate la sfarsitul anului 2008, vedeti in ce grila va incadrati.
Nu are importanta faptul ca firma a realizat sau nu profit la sfarsitul anului 2008.

Exemplu:
Daca firma a realizat in anul 2008 venituri cuprinse intre 0 si 52000 lei, impozitul minim la nivelul trimestrului II (in conditii de pierdere) este de 367 lei, iar la nivelul trimestrului III este de 550 lei.
multumesc