Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Buna ziua - fonduri nerambursabile sală evenimente ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Buna ziua - fonduri nerambursabile sală evenimente și magazin

As vrea sa imi deschid o sala pentru evenimente si un magazin intr o zona rurala, as putea beneficia de fonduri nerambursabile ?si daca da ,care ar fi acestea? Locuiesc in Germania ,am doi copii si as vrea sa ma intorc acasa! Va multumesc
Crăciun 05, utilizator
Buna Ziua. Exista doua variante de a accesa fondurile europene.
Masura 6.2, unde finantarea este de activitati neagricole. Suma pe care o puteti accesa este de 50.000 euro pentru domeniul pe care doriti sa il accesati, iar cofinantarea este 0%.
Masura 6.4. unde finantarea este tot de activitati neagricole. Suma pe care o puteti accesa este de 200.000 euro pentru domeniul pe care doriti sa il accesati, iar cofinantarea este intre 10-30%.
O zi buna si spor in activitatea dumneavoastra.
ODAS GLOBAL CONSULTING S.R.L., Consultant credite si finantari