Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Valorificare bun sechestrat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Valorificare bun sechestrat

Teren detinut de 2 rude indepartate,decedate,este sechestrat de anaf. Tatal meu-nepot, a primit un plic cu o adresa destinata decedatelor propietare cum ca este sechestrat si urmeaza a fi valorificat.As dori sa platesc datoria la stat dar tata sa devina proprietar pe imobil. Mentionez ca nu detinem nici un titlu de propritate. Acestea au fost furate.
Avem de a face cu o executare pornita impotriva cui ?
Este o adresa catre defuncte prin care ANAF le informeaza ca s.a pus sechestru jn lipsa lor.

gi-jane2, moderator
In anumite conditii s-ar putea formula o contestatie la executare.......
Cum pot fi instiintate doua persoane care nu mai sunt in viata !?
Ce am putea face noi in aceasta situatie?Il poate forta ANAF pe tata sa plateasca datoria?Cum am putea intra in posesia acestui imobil?