Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Scolarizare
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Scolarizare

Buna ziua! Fiul meu este elev in clasa a 8-a, a fost transferet anul trecut la un gimnaziu, din semestrul doi. A incheiat anul cu media 7 si nota la purtare 10. Din octombrie 2017, mergea tot mai greu la scoala, din discutiile ci psihologul scolar si diriginta a reiesit ca fiul meu nu s- a putut acomoda in clasa. A devenit tot mai agitat, au aparut dureri abdominale, varsaturi, cefalee, anxietate. Un psiholog particular a recomandat sa nu mai fortez copilul sa mearga in aceasta clasa. Se poate incepe din nou clasa 8 in alta scoala? Avem dreptul de a pleca de aici?
Singa, utilizator