avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cheltuieli auto microintreprindere
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cheltuieli auto microintreprindere

In cazul microintreprinderilor, bonurile fiscale de carburanti auto, TVA dedus 50%, pot fi reincadrate ca avantaj salarial (50% partea nedeductibila)?
Cel mai recent răspuns: Monica Miron , Consultant fiscal 19:04, 13 Februarie 2018
daca deducerea se face la 50% nu se mai incadreaza la venituri salariale!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

50% cheltuieli auto microintreprindere cateldestept cateldestept 1)In cazul unei microintreprinderi (platitoare de impozit pe venit 3%), platitoare de TVA, s-a optat pentru deducerea 50% a cheltuielilor auto (d.p.d.v. al ... (vezi toată discuția)
Pfa-deducere benzina+diurna Silviu_r Silviu_r Am un PFA neplatitor de TVA si imi desfasor activitatea in toata tara. Am contract de comodat pe masina proprie. Am tot citit pe forumuri si in legislatie dar ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli deductibile srl emil99 emil99 Buna ziua SRL COD CAEN: 6312 Doresc sa-mi cumpar un Espressor + Rasnita pentru birou (cost aproximativ 4500 LEI). Poate fi considerata aceasta ... (vezi toată discuția)