Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dividente
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dividente

Tatal meu a primit cupon de privatizare si nu la depus nicaieri ,Tata a decedat in anul 2011 eu sunt baiatul lui, mai are vreo valoare si unde as putea sa ma interesez va multumesc dk mati ajuta
Acel cupon daca la vremea respectiva nu a fost folosit si depus pentru vreo firma, isi pierde valoarea. Dar sa stiti ca separat i s-au alocat cateva actiuni la fiecare din cele cinci sif-uri. Solicitati la depozitarul central un extras de cont pe cnp-ul titularului (atasati la cerere copie dupa certificatul de deces) si apoi cu ce primiti mergeti la notar si sa includeti si aceste actiuni in masa succesorala pentru a va putea valorifica drepturile cuvenite ca mostenitor.
Date de contact depozitarul central informatii actionari: (021) 408.58.00