Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Identificare proprietate strada
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Identificare proprietate strada

Buna ziua.
Pentru a obtine o autorizatie de constructie, trebuie sa fac dovada faptului ca drumul invecinat cu terenul pe care doresc sa realizez investitia este public. Am verificat in arhiva OCPI si pentru parcela aferenta drumului exista un numar topo dar nu are CF.
Drumul insa este inscris in nomenclatorul stradal al localitatii. Aceasta nu este o dovada ca este drum public?
Puteti face o adresa catre Compania Nationala de administrare a infrastructurii rutiere, site:[ link extern ] .