Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Site de cazare in regim hotelier - plata cu cardul
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Site de cazare in regim hotelier - plata cu cardul

Buna seara, Societatea noastra detine mai multe apartamente care sunt inchiriate pe termen scurt ( regim hotelier ). Ne intereseaza sa inseram pe site pentru garantarea rezervarii un sistem de plata cu cardul, gen EuPlatesc sau NETopia etc.
Exista vreo implicare juridica necesara pentru inserarea acestei platforme de plati pe site?
Daca cunoasteti speta asemanatoare, puteti recomanda un procesator de plati online?

Multumesc
Eu va ridic problema datelor cu caracter personal. Va trebui sa acordati o atentie sportita acestor tipuri de date, pe langa aspectele uzuale ale implementarii platii cu cardul.