avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 274 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... bilet la ordin
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

bilet la ordin

Am primit un bilet la ordin in alb (doar cu semnatura titularului) drept garantie pt niste lucruri pe care le-am inchiriat unei s.r.l.. In cazul in care nu primesc toate bunurile inchiriate pot folosi ca atare biletul la ordin? S-a făcut si un proces verbal de predare primire al acestuia in care scrie ca daca nu returneaza bunurile in totalitate se va opri suma x contravaloarea biletului la ordin seria xxxxxx.
Ultima modificare: Sâmbătă, 17 Februarie 2018
duta4444, utilizator
Cel mai recent răspuns: duta4444 , utilizator 21:47, 17 Februarie 2018
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie la executare-partajul bunurilor comune ginacoseru ginacoseru am un bilet la ordin avalizat de catre administratorul soc x.acesta se afla in procedura falimentului. biletul a fost primit garantie si completat in luna ... (vezi toată discuția)
Bilete la ordin, intrebare. alina240 alina240 Buna ziua, As avea o intrebare daca ma puteti ajuta. In calitate de PJ doresc sa achizitionez o masina in leasing. Firma de leasing doreste ca si garantie ... (vezi toată discuția)
Bilet la ordin ContSters22096 ContSters22096 daca un client (pers fizica) al unei banci a garantat creditul pe care l-a contractat cu un bilet la ordin, in momentul in care si-a achitat obligatiile de ... (vezi toată discuția)