Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... bilet la ordin
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

bilet la ordin

Am primit un bilet la ordin in alb (doar cu semnatura titularului) drept garantie pt niste lucruri pe care le-am inchiriat unei s.r.l.. In cazul in care nu primesc toate bunurile inchiriate pot folosi ca atare biletul la ordin? S-a făcut si un proces verbal de predare primire al acestuia in care scrie ca daca nu returneaza bunurile in totalitate se va opri suma x contravaloarea biletului la ordin seria xxxxxx.
duta4444, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~