Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Comision bancar?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Comision bancar?

La intrebarea mea in banca,ca de ce inca mi se retine comision,cand scot banii de pensie cu cardul,mi s-a raspuns,ca legea noua este valabil numai daca nu efectuez absolut nimic cu cardul,adica nu platesc facturi,si nu platesc cu cardul la cumparaturi in magazin !!! ??? Este adevarat?este legal? Sau e o portita lasata bancilor ???
Inchideti contul la banca actuala si deschideti un alt cont la o alta banca, unde cereti sa aveti toate detaliile si mai ales, sa fie trecut in contract, negru pe alb, Comision 0.
Multumesc,dar nu inteleg,cum se poate,daca noua lege interzice clar ? Sau nu am inteles bine legea aparuta ?
Sunt destule multe banci unde nu exista comision de retragere de la ATM ,iar taxa de administrare a contului pt pensionari este mica.
O zi frumoasa!