Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... refuz inscriere cresa-copil vaccinat partial
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

refuz inscriere cresa-copil vaccinat partial

Buna ziua,
am un baiatel de 1 an si 7 luni pe care am vrut sa-l inscriu la cresa de stat, el fiind vaccinat partial. Directoarea cresei ne-a spus ca daca nu are schema completa de vaccinare nu il va primi in colectivitate, deoarece au adresa de la SANEPID sa nu primeasca copii nevaccinati.
Tinand cont ca in momentul de fata este doar un proiect de lege privind vaccinarea obligatorie, are dna directoare dreptul de a ne refuza inscrierea?
luk1, utilizator
Este cresa de stat?
Da, este cresa de stat.