Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Datorii la impozitele locale daca doresc credit ...
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Datorii la impozitele locale daca doresc credit achizitie imobil

Buna ziua!

Vreau sa va intreb ceva: doresc sa achizitionez o casa prin credit ipotecar. Ideea e urmatoarea: eu am venituri bunicele, dar am niste datorii pe la Taxe si Impozite. Ma poate afecta la banca, in acordarea creditului? Eu vreau sa le dau banii celor de la taxe si impozite, dar nu pot sa dau toata suma odata. Pe de alta parte, oportunitatea achizitiei este ACUM si nu mai tarziu.....
george-neagu, moderator
Buna ziua. In principiu nu va afecteaza, dar acest aspect depinde de institutia bancara la care accesati creditul. Exista posibilitatea sa va solicite un certificat fiscal de la ANAF. Cel mai bine intrebati ofiterul de credite.
Dacă creditul este pentru persoana juridică, va afectează aceste datorii neachitate.
O zi frumoasa!