Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti referitor la ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti referitor la următoarea situație: viitorul ...

Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti referitor la urm sit: viitorul meu sot este pe lista rau-platnicilor in sistemul bancar . Daca facem cununia civila , ma va afecta acest lucru cand voi dori sa aplic pt accesarea unui credit ipotecar ? Imobilul va fi pe numele meu,creditul la fel.( Nu doresc sa preiau numele lui de familie).
Va mulțumesc!
da, va afecteaza, desi nu ar trebui si asta indiferent de regimul adoptat, chiar si sub regimul separatiei de bunuri, au fost aici pe forum persoane care s-au plans ca nu au luat credit din pricina sotilor lor datori.
asa ca e mai sigur sa accesati creditul si apoi sa va casatoriti ( sub regimul separatiei de bunuri, daca imi permiteti un sfat. )
gi-jane2, moderator