Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Pfa/credit ipotecar
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Pfa/credit ipotecar

Buna seara ,
Doresc sa stiu daca venitul din pfa care oricum pt.un credit ipotecar sa ia in calcul doar 75% la bancile noastre as vrea sa stiu daca este corect sa imi calculeze din venitul net anual si repet venitul net anual retinerea de impozit,cas si respectiv cass.?
Deoarece analista care se ocupa de dosarul meu in vederea obtineri unui credit ipotecar a decis sa bage dosarul in comitetul de la banca. Deoarece imi transmite ca asa au acordat ei credite pana acum.la pfa.
In speranta ca voi primi un raspuns va multumesc mult!
daca domeniul in care va desfasurati activitatea de pfa este unul eligibil creditarii, aveti posibilitatea de a va adresa mai multor banci pentru a contracta un credit ipotecar.
O zi frumoasa!