Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Schimbare bransament curent electric
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Schimbare bransament curent electric

Am cumparat un teren pe care vreau sa construiesc o casa dar firele vecinului traversează bucata mea peste jumătatea proprietati. Am solicitat in scris la cei de la curent sa schimb branșamentul vecinului pe cheltuiala mea dar imi cer sa vina vecinul cu cerere de schimbare iar acesta nu vrea. E de acord sa fac eu investiția dar el nu vrea sa faca nimic in privinta asta . Ce trebuie facut in cazul de Fata?
Sa obtineti recunoasterea unui drept existent in lege, prin intermediul instantei de judecata
Scrieti-i dvs. cererea, puneti-l sa semneze cererea, anexati acceptul dvs. ca bransamentul sa se faca pe chletuiala dvs. si trimiteti prin posta cu confirmare de primire. Reveniti la firma de distributie energie electrica, dupa ce ajuge confirmarea de primire la dvs. si puneti-i la treaba.