Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Valabilitate autorizatie libera practica
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Valabilitate autorizatie libera practica

Buna ziua.
Am alp valabil conform legii 460/2003, legii 598/2001 si oug 83/2000, pe termen nedeterminat, eliberat de dsp bucuresti in 2015, fiziokinetoterapeut principal. In ianuarie 2018 conform legii 229/2016 si hotararii nr 5 si 6 /28.01.2018 a colegiului fizioterapeutilor ar trebui sa o schimb anual. Este obligatorie aceasta decizie tinand cont ca o lege nu se aplica retroactiv conf codului civil si faptului ca titulatura de fizioterapeut nu se aplica in nicio institutie de invatamant din Romania decat din 2021-se presupune,desi a fost modificat cor in 2018. Colegiul deja trimite notificari catre institutiile publice cu modificarea alp pana in mai 2018. Multumesc
d22d, utilizator