Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nerecunoasterea titlului de fiziokinetoterapeut
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nerecunoasterea titlului de fiziokinetoterapeut

Am absolvit in perioada 2004-2007 Colegiul de BFKT si recuperare medicala din cadrul Facultatii de Bioinginerie Medicala, Univ de Medicina si Farmacie, Iasi.
Dupa absolvire am primit de la DSP titlul de asistent medical de bfkt si de la OAMMR aceasi titulatura. In perioada 2007-2008 am absolvit un an complementar, tot in cadrul aceleasi institutii insa pe diploma de licenta scrie: licentiat in BFKT.
Autorizatia de libera practica de la DSP imi acorda titlul de fiziokinetoterapeut.
Problema a aparut la OAMMR cand am fost sa ma retrag de acolo. OAMMR-ul nu mi-a recunoscut titulatura de fiziokinetoterapeut acordata de catre DSP si mi-au eliberat un certificat de membru cu titltul de asistent medical licentiat in BFKT.
Ce titulatura am eu conform diplomei de licenta pe care scrie licentiat in BFKT din cadrul Fac. de Bioinginerie Medicala?
Din Cod COR:

2264-FIZIOTERAPEUTI
226401 FIZIOKINETOTERAPEUT
226402 FIZIOTERAPEUT
226403 CERCETATOR IN FIZIOKINETOTERAPIE
226404 ASISTENT DE CERCETARE IN FIZIOKINETOTERAPIE
226405 KINETOTERAPEUT
226406 PROFESOR DE CULTURA FIZICA MEDICALA

Deoarece in codul COR exista aceasta ocupatie, dvs aveti titulatura de fiziokinetoterapeut.
[ link extern ]