avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... concesionare locuri de veci
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

concesionare locuri de veci

buna ziua.doresc sa stiu daca pentru un loc de veci concesionat pe perpetuitate de bunicul meu in anul 1926 poate fi utilizat de urmasi si in ce conditii .( daca urmasii se pot folosi de aceasta perpetuitate , daca nu s-a facut taxa de succesiune nici dupa bunic si nici dupa tata ) . Va multumesc .
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:23, 6 Martie 2018
Fiecare administratie de cimitir dispune conditiile si modalitatea de preluare loc de inhumare de catre rude,apartinatorii titularilor de contract de concesiune
Tot administratia cimitirului dispune perioada in caz de neplata obligatii aferent loc de inhumare,daca realoca locul de inhumare sau incheie nou contract de concesiune
Daca nu a fost dezbatuta succesiunea ,nu exista document legal care sa ateste calitatea eventualului interesat sa preia locul de inhumare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune nedezbatuta - unic mostenitor - concesiune loc de veci kikitam kikitam Parintii mei au decedat -mama acum 10 ani , tata acum 4 ani-si nu am reusit sa fac succesiunea, eu fiind unica mostenitoare ; este vorba de un apartament si un ... (vezi toată discuția)
Concesiune loc de veci PAULAStoica PAULAStoica tatal meu a decedar acum 4 ani ,in urma lui ,sotia a lui ,a luat foarte multe din asa ,plus masina ,nu am avut pretentie la nimic decat la locul de veci ... (vezi toată discuția)
Loc de veci ghencea civil alexandru57 alexandru57 Am o mostenire inca nedezbatuta in urma mortii tatalui si a fratelui meu,care consta in doua locuri de veci in cimitirul ghencea civil.trebuie sa ma prezint ... (vezi toată discuția)