Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Revin in Romania ca turista
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Revin in Romania ca turista

Sunt stabilita in Italia din 2006, cu resedinta fixa, am numai documente italiane! O sa am probleme la control la aeroport? Nu am intentie sa imi fac documente romanesti, fiind si cetatean italian.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Nu, faptul ca nu detineti acte de identitate RO sau ca ele sunt expirate nu va atrage vreo sanctiune-problema. La intrarea in tara prezentati Id-ul sau pasaportul Italian; Aveti grija ca actele italiene sa aibe valabilitatea superioara la 6 luni.