Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Completare declaratie 112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Completare declaratie 112

Buna ziua,

As dori sa intreb ce se mentioneaza ca venit in declaratia 112 (venit care se va lua in calcul la stabilirea pensiilor) incepand cu ianuarie 2018 in cazul unui salariat cu timp partial de munca: se trece valoarea salariului (400 Lei ) sau valoarea la care s-au calculat contributiiile (1900 lei ).
Venitul brut al salariatului se trece in D 112.
Si ce se trece ca venit brut de la 1 ianuarie 2018 in cazul unui contract cu timp partial?
Am inteles ca se trece 1900 indiferent de valoarea salariului deoarece asa se calculeaza contributiile, la salariul minim de 1900 lei.

Iael, utilizator