Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recuperare cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recuperare cheltuieli de judecata

Buna ziua . In urma unei hotarari judecatoresti definitiva una din parti trebuie sa-mi platesca cheltuieli de judecata . Cum trebuie sa procedez pentru a intra in posesia banilor ? Va multumesc !
Trimiteti o notificare prin care solicitati debitorului plata voluntara a sumelor respective sau va puteti adresa direct unui executor judecatoresc pt e xecutare silita prin poprire,bunuri mobile etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Daca nu plateste de buna voie, luati o copie dupa hotarare cu mentiunea"definitiva"si puneti-o in executare prin intermediul unui executor judecatoresc.