Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... anexa la FIAM
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

anexa la FIAM

daca perioada de incapacitate se termina inainte de inaintarea fiam-ului,cum anuntam ITM-ul?putem trimite o anexa inaintea unui document la care se refera anexa sau anuntam itm-ul printr-o adresa ?
multumesc !!
In FIAM se completeaza perioada de incapacitate inregistrata (in cazul de fata, terminata la data intocmirii documentului) si apoi se transmite documentul spre viza la ITM.
Se completeaza modelul Anexei la FIAM pentru înregistrarea finalizarii incapacităţii temporare de munca, prevăzut în anexa nr. 2. din ORDIN nr. 3/2007 privind aprobarea Formularului pentru înregistrarea accidentului de munca – FIAM.

Anexa la FIAM se completează şi se transmite inspectoratului teritorial de munca la care s-a înregistrat accidentul de munca, în termen de maximum 5 zile lucrătoare de la finalizarea incapacităţii temporare de munca a persoanei accidentate.