Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... FIAM
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

FIAM

-accident de munca, dosar avizat de ITM, incapacitatea nu este finalizata (ca titlu informativ, itm va fi de cel putin 3 luni).
Mai trimit la ITM anexa la FIAM ?
MULTUMESC!
Anexa la FIAM se va trimite pentru vizare la ITM dupa terminarea incapacitatii temporare de munca a angajatului .
ART. 3 din Ordinul nr. 3 din 3 ianuarie 2007
privind aprobarea Formularului pentru înregistrarea accidentului de munca - FIAM

(1) Anexa la FIAM se completează şi se transmite inspectoratului teritorial de munca la care s-a înregistrat accidentul de munca, în termen de maximum 5 zile lucrătoare de la finalizarea incapacităţii temporare de munca a persoanei accidentate.