Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intampinare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intampinare

am amanat pentru urmatorul termen pentru lipsa de aparare. La urmatorul termen se mai poate depune intampinarea in timpul sedintei de judecata sau trebuia depusa cu 5 zile inainte?
e discutabil, depinde de judecator. Opinia majoritara insa este ca trebuie depusa cu 5 zile inainte.
se poate depune la termenul de judecata fara nici o problema
Depuneti la termen.
Depinde de natura litigiului. Spre exemplu, daca este o somatie de plata, se poate depune in sedinta. In principiu, intampinarea se depune cu 5 zile inainte de termen (prima zi de infatisare). Altfel, intervin sanctiunile prevazute de art. 103 C.proc.civ. Atentie, este vorba de 5 zile libere!!!. Pentru orice alte informatii, ne puteti contacta oricand.