Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Dețin un certificat de acționar din 1996
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Dețin un certificat de acționar din 1996

Bună ziua, dețin un certificat de acționar din 1996 la SC Peco Timiș.
Cum pot afla dacă societatea OMV PETROM a preluat Sc Peco Timiș și dă dividente pentru deținătorii de acțiuni și mai precis cât se primește pe 1 acțiune. Este valabil că BRD plătește dividende de la OMV PETROMpe ultimii 3 ani?
george-neagu, moderator
Da. Mergeți la casieria băncii BRD din zona dumneavoastră cu buletinul și va ridicați dividendele cuvenite doar pe ultimii 3 ani.