Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... probleme cu creditul
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

probleme cu creditul

am girat pe un coleg la banca DECEBAL DEVA,colegul a mai contactat un credit cu gaj apartament,mentionez ca ambele credite le-a facut in acelas an,la creditul pt.nevoi personale unde sint girant nu plateste pt ca banca ii decontreaza numai creditul cu ipoteca,oare este corect?nu inteleg de ce executa giranti cind defapt plateste o suma ?va multumesc
Ambele credite au fost facute la aceeasi banca? Unul ipotecar si altul nevoi personale fara ipoteca doar cu girant, din cate inteleg. Insa banca ii opreste doar rata cu ipoteca si cea fara ipoteca opreste girantului?
sau se afla in situatia de executare silita cu acest credit de nevoi personale cu girant? numai in aceasta situatie banca nu mai opreste rata si executorul instituie popriri pe venitul titularului si a girantului .
Va multumesc mult,pt creditul de nevoi pers.nu am executare doar o intelegere verbala cu banca si eu platesc ,am convenit asa pt ca nu doream executare pe pensie,oare am gresit?
A-ti procedat bine, decat sa figurati cu poprire pe pensie mai bine platiti direct altfel nu mai puteti contracta nici un alt credit .