avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Start up nation 2018 - street van -
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Start up nation 2018 - street van -

Salut, as dori sa stiu care ar fi sansele ca proiectul meu privind infiintarea unui pizza street van sa obtina aprobare prin proiectul start up nation.
De asemenea, as vrea sa stiu daca este ok colaborarea cu o firma de consultanta (cat de serioase sunt?) intrucat cunostintele mele in acest domeniu sunt inexistente.
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: iwilldoit , utilizator 20:06, 29 Martie 2018
Buna Ziua,

Punctajul se aploca in functie de codul caen. Va rog sa imi spuneti pe ce cod caen ati dori sa dezvoltati firma.
Asteptam cu interes raspunsul dumneavoastra.

Cu stima,
Echipa ODAS GLOBAL CONSULTING
Din cate am inteles, daca as merge pe 5610-restaurante, proiectul ar fi eligibil pt un pubctaj de maxim 90 de pct, insa 100 de pct s ar putea obtine pe cod caen 1000 si ceva :) nu retin exact numarul - ceva gen prepararea mancarurilor bla bla ...
Asta repet, din informatiile vage pe care le am obtinut ...
Multumesc anticipat.


ODAS GLOBAL CONSULTING S.R.L. a scris:

Buna Ziua,

Punctajul se aploca in functie de codul caen. Va rog sa imi spuneti pe ce cod caen ati dori sa dezvoltati firma.
Asteptam cu interes raspunsul dumneavoastra.

Cu stima,
Echipa ODAS GLOBAL CONSULTING

Despre codul CAEN 1085 era vorba. Aveti idee daca un pizza van s-ar putea incadra aici? Intruct astfel se pot obtine 100 pct pt start up nation fata de 5610 unde maximul este de 90 pct.
Multumesc
Buna Ziua, Din punctul nostru de vedere nu se incadreaza pe acest cod caen si pe cel de restaurante. Produsul rezultat adica pizza se consuma imediat ceea este in contradictiei cu acest cod caen.
O zi buna.
Am cerut un pct de vedere oficial si se pare ca in noul ghid pentru 2018, van-urile se incadreaza in codul caen 1085

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen pentru producerea și livrare pizza Ra-ul Ra-ul Bună ziua, Sunt interesat de deschidere unei firme care să producă pizza și sa o livrez la domiciliu, în baza unei comenzi telefonice. As vrea să ... (vezi toată discuția)
Fonduri europene nerambursabile tudorolimpia tudorolimpia Buna ziua eu am deschis o firma srl cu cod CAEN 1392 si doresc sa iau fonduri nerambursabile (vezi toată discuția)
Fonduri europene Nilmarcu Nilmarcu Buna ziua, ca pensionar gr.lll, a-s putea beneficia de fonduri europene pentru infiintarea unui PFA in domeniul fotografiei(studiou foto) ? Daca nu in domeniul ... (vezi toată discuția)