Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Va rog care sunt normele dupa care se intocmeste fisa postului la angajati(bugetari), cei care au venit in control au spus ca fisa postului se face in fiecare an.

- in fisa postului se trece codul COR?
Cornel Vasile, Consilier juridic
HG nr.611/2008 pentru aprobarea normelor privind organizarea si dezvoltarea carierei functionarilor publici, cu modificarile si completarile ulterioare stabileste modelul fisei de post pentru functionarii publici .
[ link extern ]

Totusi la nivelul institutie dvs., trebuie sa existe o Procedura de stabilire a modului de elaborare, actualizare şi aprobare a fişelor de post la nivelul compartimentelor din cadrul institutiei.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumeasc frumos, dar suntem personal contractual.