Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dupa pierderea recursului la judecatorie se poate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dupa pierderea recursului la judecatorie se poate actiona la curtea de apel ?

Buna ziua
In urma pierderii procesului la judecatorie , am pierdut si recursul la TRIBUNAL.
Pot actiona si la Curtea de Apel ? Sau unde ?
Procesul are actiunea :anularea unui titlu de proprietate ilegal .
Va multumesc.
Lucian P, utilizator
Eu nu as paria pe Curtea de Apel.
Contestatia in anulare este o cale extraordinara de atac, reglementata de art.317-321-C.pr.civ. se depune si se judeca de instanta a carei hotarare se ataca.
Revizuirea, este de asemenea o cale extraordinara de atac, are acelasi regim de solutionare, cu o exceptie: pct 7 art322.Adica sunt doua hotarari judecatoresti definitive care se bat cap in cap.
Abia in acest caz intervine instanta superioara in grad.