Forum AvocatNet Italia Taxe, impozite si alte probleme de ... Declarație fiscala.
Discuție deschisă în Taxe, impozite si alte probleme de afaceri

Declarație fiscala.

Bună ziua! Locuiesc în Italia de 14 ani si am rezidenta.Am un apartament propietate în România și plătesc impozit la stat.Din luna februarie a acestui an am un contract de munca pe teritoriul Italian. Trebuie să mai întocmesc acea cerere de declarație fiscala?Mulțumesc.
Buna ziua,
Trebuie sa depuneti declaratia de rezidenta fiscala. Aveti detalii in acest articol.
www.avocatnet.ro/articol_464...
Cred că nu am specificat mai amanuntit.In România vin doar în vizita de 2 ori pe an și stau 3-4 zile,în rest locuiesc tot anul în Italia.
E valabil raspunsul meu. Am inteles ca locuiti in Italia, drept pentru care, daca obtineti venituri pe teritoriul Italiei va trebui sa depuneti la ANAF formularul de stabilire a rezidentei fiscale.