Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am cumpărat un apartament, dar nu am primit ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am cumpărat un apartament, dar nu am primit certificatul energetic și am nevoie de el. Cine trebuia să mi-l dea: vânzătorul sau notarul?

Bunā ziua,asi vrea sa vā întreb,am cumpārat un apartament,înscrierea cu notarul public a fost încheiat succes,dar ám nevoie de certificatul energetic sí nu mi-a dat,nici notarul,nici persoana care a vândut locuinta.Ce pot fac?CE trebuie sā fac? Trebuie sā dea notarul sau vânzātorul?Sau nu trebuie?Vā rog sā-mi ajutati.Multumesc!!!
Manuela Rășină, administrator
Certuficatul energetic este solicitat de primarie cand se face inscrierea la taxe si impozite.
In fapt, cele mai multe primarii din tara nu solicita asa ceva.