Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj cu martori care nu spun adevarul
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj cu martori care nu spun adevarul

- voi putea recupera ceva din taxa de timbru de la parat ?
- daca paratul inventeaza cu martori falsi ca am avut nu stiu ce bun comun...instanta cum va proceda ?...ma va obliga sa achit valoarea integrala a acelui bun sau jumatate din valoarea acelui bun ?
daca instanta il va obliga la plata cheltuielilor de judecata si cu conditia de a putea fi executat silit, ati putea recupera

legat de martorii mincinosi, le veti putea combate cu orice alte mijloace de proba, iar pe de alta parte, cu siguranta aveti parghii pentru a-i incurca astfel incat instanta sa constate caracterul indoielnic al marturiilor