avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lipsa factura
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lipsa factura

Vodafone nu a binevoit sa imi trimita de la inceputul contractului nici o factura.
Am sesizat asta si tot nu trimit.
As dori sa reziliez contractul cu ei. Pot folosi acest motiv?
Nu le-am mai platit, fara factura normal, ce bunuri pot executa in cazul in care nu le mai dau nici un ban?
Am luat o tableta in rate.
Cel mai recent răspuns: VictorArditti , utilizator 12:37, 20 Aprilie 2018
Sigur nu va vine pe mail ?
Pai as mai fi scris aici daca venea?
mergeti la un centru si vedeti care e treaba, poate s-a scris in contract o alta adresa de comunicare.
Nu stiu daca e motiv de reziliere, ramane de vazut in instanta care dintre parti e in culpa si care e cel prejudiciat si din vina cui.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Contractul pote fi reziliat conform clauzelor contractuale, revedeti clauzele privind facturarea si rezilierea.
Si daca ar fi motiv de reziliere, ei oricum nu vor fi nici de acord si nici nu se vor lasa. Asa ca ce mai conteaza daca e motiv de reziliere ori ba. Eu il reziliez unilateral. Ce se poate intampla? Nu mai vreau sa am de-a face cu ei. S-au purtat oribil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere contract euprotopopescu69 euprotopopescu69 Lege nr. 193/2000 reglementeaza clauzele abuzive in contractele incheiate intre comercianti si consumatori. Actul normativ, modificat prin legea Legea nr. ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract telefonie Caydenz Caydenz Doresc sa reziliez un contract Vodafone. Am sunat la Vodafone si mi-au spus ca trebuie sa achit o taxa de 150 de euro (sau ceva de genu) pentru a rezilia ... (vezi toată discuția)
furnizor telefonie mobila- litigiu jhonny2x jhonny2x am un contract cu vodafone pana in 8 iunie 2011 si nu am platit ultimele 2 luni,pot sa reziliez contractul fara taxa de reziliere dupa ce platesc aceasta ... (vezi toată discuția)