Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lipsa factura
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lipsa factura

Vodafone nu a binevoit sa imi trimita de la inceputul contractului nici o factura.
Am sesizat asta si tot nu trimit.
As dori sa reziliez contractul cu ei. Pot folosi acest motiv?
Nu le-am mai platit, fara factura normal, ce bunuri pot executa in cazul in care nu le mai dau nici un ban?
Am luat o tableta in rate.
Sigur nu va vine pe mail ?
Pai as mai fi scris aici daca venea?
mergeti la un centru si vedeti care e treaba, poate s-a scris in contract o alta adresa de comunicare.
Nu stiu daca e motiv de reziliere, ramane de vazut in instanta care dintre parti e in culpa si care e cel prejudiciat si din vina cui.
Contractul pote fi reziliat conform clauzelor contractuale, revedeti clauzele privind facturarea si rezilierea.
Si daca ar fi motiv de reziliere, ei oricum nu vor fi nici de acord si nici nu se vor lasa. Asa ca ce mai conteaza daca e motiv de reziliere ori ba. Eu il reziliez unilateral. Ce se poate intampla? Nu mai vreau sa am de-a face cu ei. S-au purtat oribil.