Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salarii

Bună seara,
As avea o întrebare:
Am un salariu brut de 2485, la care se adaugă bonus din vânzare și bonuri de masa...in fluturașul de salarii deducerea de baza îmi scrie 150 lei ( eu am doi copii minori- din cate stiu, s-a dat lege k pot avea in întreținere copii ambii părinți). As dori sa știu care este deducerea de baza și dacă mă puteți lamuri cum se calculează salariul net. Nu reușesc nici cum sa calculez salariul, având in vedere că m-i se acorda și un bonus din vânzări.( Sal.brut 2485 + bonus din vânzare+bon de masa).
Va rog dati-mi un răspuns pe adresa de mail: alinahoarste@yahoo.com.
Aștept mail-ul dvs.
Poate precizati si valoarea bonusului si a tichetelor de masa.
Bonus din vânzare intre 5-10%din salariul brut, iar valoarea bonului de masa este de 15 lei

Cornel Vasile a scris:

Poate precizati si valoarea bonusului si a tichetelor de masa.

Calculati totalul brut lunar = salariu brut + bonus + valoare bonuri de masa si cautati aceasta valoare in tabelul de deduceri cu 2 persoane in intretinere, gasiti astfel cat este deducerea.

Cu valori aproximative furnizate (5-10% bonus, cate bonuri de masa?) nu va putem spune cat este deducerea acordata.