Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj

Buna seara!Ma intereseaza, in caz de partaj, care sunt drepturile sotiei neasociate din firma sotului acesta fiind asociat unic,, in conditiile in care firma a fost infiintata in timpul casatoriei si a functionat la data divortului... Va rog sa imi spuneti daca firma intra la partaj si in ce proportie. Va multumesc pentru sprijin,
Bunuri comune si care ar intra la masa partajabila sunt dividendele. Părțile sociale sunt bunuri proprii ale asociatului, atat timp cat nu se face dovada contrara.
Buna seara! Va multumesc pentru raspuns.