Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mutare in alta unitate /garnizoana
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mutare in alta unitate /garnizoana

In urma cu 2 ani m am mutat in actuala unitate iar acum datorita unor probleme in familie doresc sa ma mut intr o alta unitate care imi este aproape de casa iar comandantul nu doreste sa imi aprobe raportul si imi cere sa vin cu un alt om la schimb..cum sa procedez pentru ca nu gasesc pe nimeni care sa doreasca sa vina in locul meu..sunt soldat
Art.76 din Legea nr.80/1995 prevede ca, mutarea cadrelor militare in activitate dintr-o unitate in alta, precum si schimbarea din functii in cadrul aceleiasi unitati se efectueaza o singura data pe an, cu exceptia situatiilor deosebite stabilite prin ordin al ministrului apararii nationale.

Puteti adresa un memoriu ministrului.