Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Daca fostul sot este politist si eu cer un ordin de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Daca fostul sot este politist si eu cer un ordin de protectie va ramane fara serviciu?

Buna ziua.
As dori sa stiu daca eu depun cerere pentru ordin de protectie fata de fostul sot, fiind la mijloc si un copil minor traumatizat de actele violente ale tatalui, acesta lucrand in politie, va ramane fara serviciu ca urmare a ordinului de protectie sau nu?
Nu are nici o legatura obtinerea ordinului de protectie cu jobul agresorului indiferent ca e academician sau politist.
Ba are ! E usor de facut rau. Mai gandeste-te daca chiar e cazul. Eventual poti avea o discutie cu seful lui.