avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Daca fostul sot este politist si eu cer un ordin de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Daca fostul sot este politist si eu cer un ordin de protectie va ramane fara serviciu?

Buna ziua.
As dori sa stiu daca eu depun cerere pentru ordin de protectie fata de fostul sot, fiind la mijloc si un copil minor traumatizat de actele violente ale tatalui, acesta lucrand in politie, va ramane fara serviciu ca urmare a ordinului de protectie sau nu?
Cel mai recent răspuns: viorel55 , utilizator 22:31, 22 Aprilie 2018
Nu are nici o legatura obtinerea ordinului de protectie cu jobul agresorului indiferent ca e academician sau politist.
Ba are ! E usor de facut rau. Mai gandeste-te daca chiar e cazul. Eventual poti avea o discutie cu seful lui.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Violenta in familie cristian206 cristian206 Buna ziua! Revin cu speranta ca ma v-a ajuta cineva cu niste raspunsuri legate de unele probleme. Fiind data situatia in care tatal meu este violent, ne ... (vezi toată discuția)
Violenta impotriva membrilor familiei the_peregrine_falcon the_peregrine_falcon Buna ziua...am o problema destul de urgenta...Am un frate care imi trorizeaza familia-mama vaduva si fetite minore,iar eu locuind in alt oras ma simt foarte ... (vezi toată discuția)
As dori sa stiu daca cer un ordin de protectie exista totusi drept de vizitare al copilului minor de 6 ani? Vicky1 Vicky1 Buna seara. In cazul in care se obtine un ordin de protectie impotriva tatalui agresiv, fostul sot si acesta cere sa isi vada copilul, mai are acest ... (vezi toată discuția)