Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... operat tumoare rinichi,extirpat rinichi drept
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

operat tumoare rinichi,extirpat rinichi drept

mi-au extirpat rinichiul drept pe data de 2aprilie!la ce concediu medical am dreptul?doctorul care m-a operat zice ca pe 1mai pot incepe munca?chiar asa la mai putin de o luna de la extirparea rinichiului cu tumoare maligna,ma pot intoarce la munca?
Medicul curant este in masura sa aprecieze starea dvs. de sanatate.
Inainte de inceperea lucrului va trebuie sa mergeti la medicul specialist de medicina muncii cu care firma are incheiat contract de prestari servicii medicale cu toate documentele medicale din spital (recomnadare medicala, fisa de urmarire, tratament, etc.).
In urma unei examinari medicale, medicul specialist de medicina muncii poate stabili aptitudinea dvs. in munca pentru locul de munca pe care va desfasurati activitatea.
radu1966, tatal meu are acest diagnostic si trebuie operat. Mi-ati putea recomanda unde si la ce medic ati facut dvs operatia? Va multumesc! Mi-ar fi de mare ajutor.