avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 744 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării sfat investitie financiara
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

sfat investitie financiara

va multumesc pt raspuns si acum va cer un sfat am o suma de 15000 ron si nu stiu la ce banca si ce fel de depozit sa fac ce ma sfatuiti?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 08:45, 30 Octombrie 2009
Suma mentionata de catre autorul topicului este relativ mica pentru a putea asigura utilizarea intr-o directie anume.
Eventual,functie de interes,autorul poate aprecia oportunitatea utilizarii sumei inclusiv pentru depozit pensie privata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cont lacrima2 lacrima2 as vrea sa depun la banca, ceva valuta, putinii banuti pe care i-am strans cel mai avantajos e un cont de economii? sau un depozit? ce modalitati am de a ... (vezi toată discuția)
Impozit venituri din dobanzi patipatason patipatason buna ziua o microintreprindere care a facut un depozit pe 3 luni cum impoziteaza dobanda primita (am inteles ca banca nu retine impozit la depozite deoarece ... (vezi toată discuția)
Ce modificări sunt în 2018 în privința impozitului pe dobânzile bancare? Benafflek Benafflek Buna ziua! Am citit pe internet ca daca ai un depozit la banca, plata impozitului pe dobanda nu se mai retine de catre banca, ci va trabui sa mergi personal la ... (vezi toată discuția)