Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj - cotizatie la CAS
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj - cotizatie la CAS

Buna ziua. Daca intre 1 ianuarie 2014 si 31 dec 2014 o persoana a beneficiat de somaj, se considera aceasta perioada vechime la casa de pensii?
Perioada in cauza constituie stagiu de cotizare ce va putea fi valorificat in vederea stabilirii drepturilor de pensie.
Va multumesc mult pentru raspuns!