avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj - cotizatie la CAS
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj - cotizatie la CAS

Buna ziua. Daca intre 1 ianuarie 2014 si 31 dec 2014 o persoana a beneficiat de somaj, se considera aceasta perioada vechime la casa de pensii?
Cel mai recent răspuns: marcelctin , utilizator 08:05, 25 Aprilie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Perioada in cauza constituie stagiu de cotizare ce va putea fi valorificat in vederea stabilirii drepturilor de pensie.
Va multumesc mult pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatia de somaj LISA2000 LISA2000 Buna ziua, Am si eu o intrebare , concediul pentru ingrijirea copilului pana la varsta de 2 ani , se figureaza in stagiul de cotizare? Multumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Perioada somaj ralucard ralucard Buna ziua! As dori sa stiu ce perioade imi sunt luate in calcul la vechimea in munca, avand in vedere faptul ca lucrez la stat si beneficiem de sporul privind ... (vezi toată discuția)
As vrea sa stiu daca cei doi ani cat am stat in concediu pentru cresterea copilului se considera ani de vechime pentru pensie Liliana Soltuz Liliana Soltuz Buna ziua, As vrea sa stiu daca cei doi ani cat am stat in concediul pentru cresterea copilului se considera ani de vechime. Concediul de odihna sau medical ... (vezi toată discuția)